Sanayiciler Teknokent'te Buluştu

Hitit Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nce ‘Küresel Rekabet Edebilirlikte Ar-Ge İnovasyon’ adlı panel düzenlendi.

Hitit Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan TRH2.2.IQVETII/P-03/921 Endüstriyel Robot Programlama Eğitimi ile Mesleki ve Teknik Eğitimin Güçlendirilmesi (ERPE-METEG) projesi kapsamında düzenlenen panel Teknokent’de gerçekleştirildi.

Çorum ve çevre illerde faaliyet gösteren sanayicilerin yoğun ilgi gösterdiği panelin açılış konuşması Çorum OSB Bölge Müdürü Yaşar Şahin tarafından yapıldı.

Moderatörlüğünü proje koordinatörü olan Hitit Üniversitesi Proje Koordinasyon Birimi Eş Başkanı Mehmet Aydınkal’ın yürüttüğü panel, Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Ürey’in “Ar-Ge’den Sanayiye: Akademik Bilgi Nasıl Ticarileşir?” adlı oturumu ile başladı. Yaptığı çalışmalardan iyi örnek uygulamalarını sunan Ürey, üniversite-sanayi işbirliğinin önemi ve kilit noktaları hakkında katılımcılara önemli bilgiler aktardı.

YAĞMAKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yağlı’nın “Bölgesel Kalkınmada Mesleki ve Teknik Eğitimin Önemi” adlı oturumu ile devam eden panelde, bölgesel aktör olarak Çorum’un yeri, teknokentlerin önemi, mesleki eğitimde Avrupa ve Türkiye örnekleri karşılaştırmaları yaptı.

Son olarak KUKA Robotics mühendislerinden Karadeniz ve İç Anadolu Satış ve Servis Sorumlusu Onur Başaran, “Endüstriyel Üretiminde Robot Teknolojilerinin Dünü, Bugünü, Yarını” adlı oturumunda robot teknolojilerinin tarihçesi ve önemi hakkında bilgiler aktardı.Haber-Duyuru-Etkinlik-FotoHaber-Duyuru-Etkinlik-FotoHaber-Duyuru-Etkinlik-Foto Haber-Duyuru-Etkinlik-Foto

Adres: Ankara Yolu 18. Km. | Organize Sanayii Bölgesi - ÇORUMGİRİŞ YAP